Terug
BVAS: een ziektebriefje vanaf de eerste dag van ziekteverlet opnieuw verplicht maken

BVAS: een ziektebriefje vanaf de eerste dag van ziekteverlet opnieuw verplicht maken

De federale onderhandelaars overwegen om aflevering van een ziektebriefje vanaf de eerste dag afwezigheid wegens ziekte weer verplicht te maken. In een communiqué schrijft de BVAS dat ze daar volledig achter staat.

Sinds de afschaffing van de verplichting een ziektebriefje binnen te brengen bij afwezigheid van een dag is het aantal korte ziekteverloven in grote ondernemingen volgens recente studies significant met 44,2%.

Er zijn drie belangrijke argumenten om die verplichting opnieuw in te voeren, volgens de BVAS:

  1. Betrouwbaarheid en objectiviteit: Enkel artsen zijn bevoegd uit te maken of iemand echt ziek is. Een medisch attest geeft een objectieve professionele evaluatie, wat het vertrouwen tussen werkgever en werknemer versterkt.
  2. Preventie van gezondheidsproblemen: als je van bij de eerste symptomen een arts raadpleegt, kan die snel een geschikte behandeling voorschrijven en zo het risico op verergering en langdurige afwezigheid verlagen.
  3. Helderheid en minder conflicten: doordat er geen ziektebriefje meer moet worden ingediend, zijn er spanningen gerezen tussen werkgevers en werknemers. Zo’n document zorgt voor de broodnodige transparantie en is bevorderlijk voor harmonieuze professionele relaties.

Persmededeling.

L’équipe de rédaction Tempo Today

Reacties

Aucun commentaire approuvé pour le moment.