De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
Tot nu toe zijn er gedurende de oorlog in Oekraïne 117 ziekenhuizen en vijf kraamklinieken vernietigd en veel dokters, paramedici en ambulancechauffeurs omgekomen.
Tot nu toe zijn er gedurende de oorlog in Oekraïne 117 ziekenhuizen en vijf kraamklinieken vernietigd en veel dokters, paramedici en ambulancechauffeurs omgekomen. Dat stellen voorzitter Oleg Musiy van de Oekraïense Medical Association en Iryna Mazur, die Oekraïne vertegenwoordigt in de World Medical Association (WMA) en in de Europese artsenorganisatie CPME, in een brief gericht aan hun internationale collega’s, aldus Medisch Contact.
De auteurs van de brief stellen dat de Russische bezetters ziekenhuizen aanvallen en dokters doden, terwijl deze bezig zijn levens te redden. Daarnaast raken dokters opgebrand door de verwarring, het lijden, de wanhoop en de buitengewone werkomstandigheden. Volgens de auteurs zijn artsen in Oekraïne dankbaar voor de steun van hun collega’s in het buitenland en voor de aanvoer van hulpgoederen en het opvangen van vluchtelingen in andere landen.
Meer lezen