We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Onze maatschappij oordeelt dat iedereen recht heeft op gezondheid en niet enkel op gezondheidszorg. Anderzijds oordeelt diezelfde maatschappij dat we recht hebben op zelfbeschikking. Link het eerste met het tweede en dan besluit je dat je recht hebt op de behandeling die je vraagt daar je ook recht hebt te beslissen gedood te worden. Geneeskunde wordt een consumptieproduct, de patiënt een consument en de arts een leverancier. Giet daar wat overheidscadeaus over om ons koest te houden (GMD, informaticasubsidies die we wel gretig aanvaard hebben en die ons de meest elementaire privacyregels laten vergeten) en OK, dan heb je rap een patiëntenstop. Of een burn-out omdat je je in je naïef idealisme de huisartsgeneeskunde als iets anders had voorgesteld.
Heel herkenbaar :de agenda staat vol en het is dus langer werken ;pauzes toch opvullen en de zoektocht naar een Haio of collega is ook heel frustrerend want er is keuze te over
Vandaag het nieuws gehoord ? Enkele partijen zullen ijveren voor een 4daagse werkweek met behoud van loon, uren variëren tussen 32 en 36 u per week.
voorkomt stress en burn-out enz.
Hoe zouden we dat kunnen inpassen in de puzzel van artsenuren-tekorten, regio's met artsentekort en het algemeen gevoel dat artsen veel minder beschikbaar zijn dan vroeger ( toen er nog een...6daagse werkweek was (zaterdags wel halftijds) met nacht-en weekendprestaties in wachten en gemiddeld tussen 60 en 80 uur gewerkt werd ?)
En dan heb ik nog niet eens gehad over de snel veranderende relatie arts-patiënt, zoals collega Casteur vermeldt.
conclusie : die "aanpassing" zal wellicht niet voor iedereen gelden....
47 jaar in de praktijk.
Laatst een nieuwe patiënte.
Ik aanhoor en geef daaropvolgend mijn uitleg.
Daarop repliceert patïente : " ja maar, mijn P(ie) T(ie) zegt dat ........."
Ik : "Excuseer, wie ?" Zij : " mijn Personal Trainer ....... "
Ik : " en welke opleiding genoot uw PieTie ? Zij : " weetiknie maar hij is tamelijk duur, niets terugbetaald".
Ik : ik zwijg, glimlach en boer voort