35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Waarom huisartsen deeltijds willen werken

Twee derde van de huisartsen in opleiding in Engeland is van plan parttime te gaan werken, zo blijkt uit een studie van King’s Funds. In The Guardian zegt een huisarts hoe dat komt.

"Ik voel me zeer bevoorrecht dat ik een huisarts ben en dat ik een rol kan spelen in de opleiding van de volgende generatie huisartsen. Ik blijf me zeer bewust van de noodzaak om positief te zijn over het cruciale karakter van onze rol als huisartsen en poortwachters van de NHS.

Een werkdag kan gemakkelijk uitlopen tot 12 of 13 uur. Het is het zwaarste en meest tijdsintensieve werk dat ik ooit heb gedaan. Er is geen eindpunt aan het werk en de medische complexiteit blijft toenemen en kan niet altijd aangepakt worden in een tijdsbestek van 10 of 15 minuten.

Vaak voelt het alsof alle wegen naar de huisartsenpraktijk leiden, met vaak ongepaste overdracht van werk naar ons. "Haal een briefje van uw arts" is een veelgehoorde opmerking die ik de meeste dagen op het werk hoor.

Met de covid-achterstand in ziekenhuizen en een nationaal streven naar minder verwijzingen, zien huisartsen meer complexe patiënten in de eerstelijnszorg. Er is ook meer ziekenhuiscorrespondentie, zoals e-mails die we schrijven voor advies en begeleiding van specialisten. Er zijn medische rapporten, aanvragen voor herhaalrecepten en bloeduitslagen die moeten worden gecontroleerd - wat ik 'ongezien werk' noem. Veel van dit papierwerk gebeurt 's avonds laat of op afstand op vrije dagen. Tegelijkertijd vinden patiënten die echt een arts moeten zien dat ze hun huisarts niet mogen ‘lastig vallen’. Het risico en de onzekerheid van wie meer input nodig heeft, in evenwicht brengen kan een uitdaging zijn en uitputtend. In het huidige klimaat wordt huisarts zijn een bijna onmogelijke taak om goed te doen.

De tol op het welzijn van artsen in de afgelopen jaren is enorm geweest. We hebben geen controle over de dictaten die komen van de regering, die niet lijken te weten hoe een huisartsenpraktijk werkt.

Als we de volgende generatie artsen in opleiding willen aantrekken voor wat een van de beste banen ter wereld kan zijn, dan moet er vandaag ingegrepen worden.”

https://www.theguardian.com/society/commentisfree/2022/sep/18/there-is-no-end-point-to-the-work-of-a-gp-it-is-an-almost-impossible-job-to-do-well

 

 

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up