40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Veranderingen van het stappen, het evenwicht en de kracht bij het verouderen

Een studie heeft de fysiologische veranderingen bij het verouderen onderzocht om een beter inzicht te krijgen in de invloed van het verouderen op de lichamelijke vermogens en om strategieën te ontwikkelen om de gevolgen van een geringere beweeglijkheid tegen te gaan.

De vorsers hebben vastgesteld dat de stapsnelheid geleidelijk daalt met het verouderen. Dat is bijzonder duidelijk vanaf de leeftijd van 60 jaar en gaat gepaard met een grotere variabiliteit van de staplengte, een teken van motorische controle.

De vorsers hebben het statische en het dynamische evenwicht van de proefpersonen gemeten. Bejaarden hadden het moeilijker hun evenwicht te bewaren, vooral bij een snelle verandering van houding. Dat verhoogt het risico op vallen.

De spierkracht verminderde significant met de leeftijd, vooral die van de benen. Dat krachtsverlies verzwakt niet alleen het stapvermogen, maar ook het vermogen om op te staan en een trap op te gaan. Dat heeft negatieve invloed op de autonomie van ouderen.

De onderzoekers hebben een duidelijke correlatie gevonden tussen het evenwichtsverlies, de tragere stapsnelheid en de daling van de spierkracht. Die parameters verslechteren alle drie bij het verouderen, wat uitmondt in een vicieuze cirkel van functionele aftakeling bij bejaarden.

Vandaar het belang van preventie in de vorm van geschikte oefenprogramma’s om de spierkracht op peil te houden, het evenwicht te verbeteren en zo de beweeglijkheid en de levenskwaliteit van ouderen te verbeteren.

Referentie: hier klikken om er meer over te vernemen.

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up