40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

COPD: een gewoon ecg plus AI voor een snellere opsporing van COPD?

Chronische obstructieve longziekte (COPD) is nog altijd een van de belangrijkste oorzaken van morbiditeit en sterfte in de wereld. De diagnose van COPD wordt vaak laat gesteld. Vorsers exploreren nu een onverwacht spoor: vroege screening door AI-analyse van een ecg.

De auteurs hebben een convolutioneel neuronaal netwerk getraind met meer dan 200 000 ecg’s van patiënten met of zonder COPD. Ze hebben het model uitgetest in verschillende klinische situaties en de resultaten zijn goed. Het blijkt een hoge discriminatieve waarde te hebben bij het herkennen van patiënten met COPD. Dat is bevestigd in een externe cohorte en in de UK Biobank, wat dus betekent dat het model op bredere schaal kan worden toegepast.

De vorsers hebben vervolgens de voorspellingen op grond van het ecg gekoppeld aan de spirometrische gegevens en hebben met technieken van "explainable ”AI” geprobeerd een beter inzicht te krijgen in de signalen die het model gebruikt. Bepaalde veranderingen van de P-toppen zouden de invloed van COPD op het hart kunnen weerspiegelen en worden automatisch door het algoritme herkend.

Als die resultaten worden bevestigd en in de routine worden geïntegreerd, zou een banaal onderzoek als een ecg inderdaad kunnen helpen bij het opsporen van risicopatiënten.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up