40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Diabetes en risico op pancreascysten: correlatie volgens de duur van de diabetes

Door de aanwinsten inzake beeldvormingstechnieken en doordat alsmaar vaker een gezondheidsonderzoek wordt uitgevoerd, worden ook alsmaar vaker pancreascysten gedetecteerd. Sommige zijn premaligne en houden een hoog risico op pancreaskanker in.

Het is dan ook belangrijk de risicofactoren op te sporen die het optreden van pancreascysten in de hand zouden kunnen werken.

Zuid-Koreaanse vorsers hebben een groot populatiecohortonderzoek uitgevoerd bij 3 856 676 volwassenen van 20 jaar of ouder bij wie in 2009 een gezondheidsonderzoek was uitgevoerd. De deelnemers werden gevolgd tot 31 december 2020. De mediane duur van de follow-up bedroeg 10,3 jaar.

De deelnemers werden ingedeeld volgens hun bloedglucosegehalte: normaal, verhoogde nuchtere glykemie, diabetes sinds minder dan 5 jaar en diabetes sinds ≥ 5 jaar.

8,6% van de deelnemers had diabetes. Tijdens de follow-up hebben 31 877 mensen (0,8%) een pancreascyste ontwikkeld. Het gecorrigeerde risico op verschijnen van een pancreascyste was 6% hoger bij de deelnemers met een verhoogde nuchtere glykemie, 23% hoger bij de patiënten met een diabetes van korte duur en 37% hoger bij de patiënten die al minstens 5 jaar diabetes hadden, dan bij de deelnemers met een normaal bloedglucosegehalte.

Bij subgroepanalyses was de correlatie tussen diabetes en pancreascysten sterker bij de deelnemers jonger dan 60 jaar, bij mannen en bij actieve vrouwen. Omgekeerd correleerde rookstop met een lager risico.

In dat grote cohortonderzoek correleerde de duur van de diabetes met een stijgend risico op pancreascysten.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up