40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Antibiotica slaan steeds minder aan bij baby’s

Onderzoekers van onder meer de Universiteit Antwerpen verzamelden data van meer dan 3200 pasgeboren baby’s met een bloedvergiftiging uit 11 verschillende landen.

Door antibioticaresistentie leidden de infecties in sommige landen in één op vier gevallen tot een overlijden.

Het onderzoek werd uitgevoerd door het Global Antibiotic Research and Development Partnership (GARDP) in samenwerking met Penta, een NGO toegewijd aan kindergezondheid, de Universiteit Antwerpen en de Britse universiteiten St. George’s en University College London.

De onderzoekers verzamelden gegevens uit 19 ziekenhuizen verspreid over 11 verschillende landen: van Italië over China tot Bangladesh. Daarbij keken ze naar de behandeling van 3200 baby’s met neonatale sepsis, oftewel een bloedvergiftiging bij pasgeborenen. Deze levensbedreigende ziekte treft jaarlijks over heel de wereld drie miljoen baby’s. Elke jaar sterven 214 000 pasgeboren, voornamelijk in lage- en middeninkomenslanden, door een bloedvergiftiging die resistent is tegen antibiotica. Vanwege hun onderontwikkeld immuunsysteem lopen baby’s een groot risico ernstig ziek te worden. 

Uit het onderzoek bleek dat het aantal overlijdens door sepsis bij pasgeborenen sterk verschilde van land tot land. De sterftecijfers in de ziekenhuizen varieerden tussen de 1,6% en de 27,3%. Vooral in ziekenhuizen in lage- en middeninkomenslanden lagen de cijfers opmerkelijk hoger. Reden daarvoor is het nijpend tekort aan verplegers, bedden en ruimte waardoor het risico op infecties aanzienlijk stijgt.

Maar ook over het gebruik van antibiotica zelf kwamen de onderzoekers tot alarmerende conclusies. Zo werden in totaal meer dan tweehonderd verschillende soorten antibiotica gebruikt, waarbij er vaak werd gewisseld in soort omdat de bacteriën immuun waren tegen de behandeling. Vele dokters grepen uit noodzaak naar carbapenems, een antibioticasoort die zeer spaarzaam ingezet wordt omdat aan het gebruik een hoog risico op resistentie is verbonden. De wetenschappers becijferden dat in 15% van de gevallen de baby’s werden behandeld met antibiotica die anders als uiterste redmiddel wordt ingezet.

www.uantwerpen.be

 

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up