35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

“Vliegen is ongezond”

Lopen en fietsen is het gezondst, vliegen is dat niet”, zo zegt Gijs Plant, vliegarts en lid van de Nederlandse Vereniging voor Lucht- en Ruimtevaartgeneeskunde.

“ Tijdens een vliegreis zit je met veel mensen in een kleine ruimte en word je blootgesteld aan van alles en nog wat, zegt hij. Omdat je zo dicht op elkaar zit, kunnen virussen, zoals het verkoudheidsvirus, gemakkelijk via de lucht worden overgedragen. “We hebben het aan het begin van de covidpandemie gezien”, zo zegt de arts in De Morgen.

Reizen kan best een zware bedoening zijn, en om te vliegen moet je een goede conditie hebben, stelt Plant. “Reizen kan best wat stress geven. Je moet op tijd op het vliegveld zijn, daar alles zien te vinden. Die stress helpt ook niet mee voor je weerstand.” Erg vroege of late vertrektijden en niet goed kunnen slapen in een vliegtuig verstoren ook de nachtrust. Doordat je vermoeid bent, ben je ook vatbaarder voor virussen en infecties.

Daarnaast speelt tijdsverschil een grote rol. Volgens Plant heeft je lichaam per één uur tijdsverschil een dag nodig om te acclimatiseren. “Evolutionair gezien is de mens niet gemaakt om in korte tijd zo’n grote afstand af te leggen. Als je naar de andere kant van de wereld vliegt, dan doet dat wel wat met je lichaam en wordt je weerstand naar beneden gehaald.”

Meer lezen

https://www.demorgen.be/beter-leven/waarom-een-vliegreis-een-aanslag-is-op-je-weerstand~b55e15fc/

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up