40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

“Colonoscopie doet mortaliteit niét dalen”

Colonoscopie screening verminderde het risico van darmkanker met 18% in een onderzoek, maar verminderde het aantal sterfgevallen door kanker niet significant gedurende 10 jaar follow-up.

De resultaten, gepubliceerd in de New England Journal of Medicine, waren "zowel verrassend als teleurstellend" en vergelijkbaar met reducties in colorectale kanker en sterfgevallen die werden gevonden in eerdere gerandomiseerde onderzoeken naar sigmoidoscopie, dat wordt beschouwd als een minder effectief screeningsinstrument dan colonoscopie, aldus een begeleidend redactioneel artikel.

De 84.585 gezonde mensen tussen 55 en 64 jaar die aan het onderzoek deelnamen, werden willekeurig toegewezen om een uitnodiging te ontvangen voor een eenmalige screeningcolonoscopie (de uitgenodigde groep) of om geen uitnodiging of screening te ontvangen (de gebruikelijke zorggroep). De analyse omvatte deelnemers uit Noorwegen, Polen en Zweden die niet eerder waren gescreend op darmkanker.

De redacteuren gaven verschillende verklaringen waarom colonoscopie niet superieur was aan sigmoïdoscopie: tot 87% van de deelnemers onderging in eerdere onderzoeken een sigmoïdoscopie. Ook kan aanvullende follow-up grotere voordelen van colonoscopie aan het licht brengen. De onderzoekers zijn van plan hun analyse na 15 jaar te herhalen.

Meer lezen

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2798744?guestAccessKey=2b257d9a-2cd1-4ea5-9504-bd73210b673f&utm_source=silverchair&utm_medium=email&utm_campaign=article_alert-jama&utm_content=olf&utm_term=112322

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up