35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

“Een derde van de Belgische huisartsen is ouder dan 65”

"Het is zo dat we op over heel België op zich genoeg huisartsen hebben, ook in vergelijking met andere landen", zegt Ann Van den Bruel, huisarts en professor Huisartsgeneeskunde (KU Leuven).

"Het is zo dat we op over heel België op zich genoeg huisartsen hebben, ook in vergelijking met andere landen", zegt Ann Van den Bruel, huisarts en professor Huisartsgeneeskunde (KU Leuven) in "De wereld vandaag" op Radio 1. "Maar door de versnippering van het aanbod, zijn er voelbare tekorten op sommige plekken en loopt het ergens anders dan weer wel vlot."

"Er is de laatste decennia ook veel veranderd", legt Van den Bruel uit. "De zorgvraag vanuit de bevolking is ook anders. Op 15 jaar tijd is het aantal consultaties met 20 procent gestegen. Dat komt onder andere door de vergrijzing. Dat zijn allemaal mensen die een plekje moeten krijgen. En dat is dus veel meer werk voor huisartsen."

Het aantal huisartsen in opleiding is nu gelukkig wel gestegen met 17 procent. In 2013 ging het nog over 6 procent. Toch is dat niet genoeg om in 2030 het gat op te vullen van de huisartsen die op pensioen gaan. Een derde van de huisartsen is nu ouder dan 65.

"Je kent het wel, het archetype van de oudere mannelijke huisarts die tot 80 uur per week werkten. De instromende huisartsen willen niet zoveel uren werken, en werken zo'n 50 uur per week. En dat is goed. Het is belangrijk dat huisartsen niet overwerkt zijn en dat ze met energie in hun job staan. Maar dat betekent ook dat, ondanks het stijgende aantal huisartsen, de uren niet opgevuld raken.”

Meer lezen

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2023/03/16/huisartsentekort/

 

MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

One comment on ““Een derde van de Belgische huisartsen is ouder dan 65””

  1. het voelde vroeger aan als een soort van roeping om de medemens te helpen waar en hoe en wanneer ook
    nu spelen nieuwe mode fenomenen mee zoals quality of live ,eigen leven
    vrije tijd voor spel en hobby
    als solo arts met vrije consultatie ondervind ik dat er mensen bij mij komen omdat ze niet terecht kunnen bij de afspraken dokter
    het is mijn plicht ze te helpen NIET voor het geld maar uit deontologische plicht

    DR TRIEST LUC

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up