35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Huisartsen meest 'ontevreden' artsen

Volgens een nieuwe enquête van de General Medical Council is de kans het grootst dat huisartsen 'diepe ontevredenheid' ervaren bij het  beoefenen van de geneeskunde in het VK.

Volgens een nieuwe enquête van de General Medical Council is de kans het grootst dat huisartsen 'diepe ontevredenheid' ervaren bij het  beoefenen van de geneeskunde in het VK. Dat staat te lezen in Pulse Today.  

Het onderzoek onder meer dan 3.000 artsen onderzocht de redenen waarom artsen het Verenigd Koninkrijk zouden kunnen verlaten en ontdekte dat meer dan een vijfde van de huisartsen zeer of vrij waarschijnlijk in de komende 12 maanden naar het buitenland zou verhuizen.

Afzonderlijke GMC-gegevens toonden ook aan dat ongeveer 4.000 artsen die vorig jaar hun vergunning om te praktiseren opgaven of het medisch register verlieten, verhuizen naar het buitenland aanhaalden als een van hun redenen om te vertrekken.

Als onderdeel van het onderzoek gaf bijna een derde van de artsen die in het VK praktiseren aan dat ze waarschijnlijk binnen het jaar zullen vertrekken, wat betekent dat het land ongeveer 96.000 artsen zou kunnen verliezen.

Op basis van de antwoorden op de enquête verdeelden de onderzoekers artsen in zes groepen, waarbij huisartsen het grootste deel (26%) van de 'meest negatieve' categorie vormden.

Degenen die 'diepe ontevredenheid' ervaren zijn artsen die 'op meerdere fronten ontevreden zijn' - met de 'politieke omgeving', het NHS-systeem en de impact hiervan op hun welzijn.

Meer dan driekwart van de artsen gaf aan dat ze zich 'professioneel ondergewaardeerd' voelden, waaruit een bezorgdheid over beloning bleek.

Chief executive Charlie Massey zei dat de bevindingen van het rapport een 'grimmige herinnering' zijn aan de uitdagingen waar de gezondheidszorg in het Verenigd Koninkrijk voor staat.

“Hoewel het aantal artsen dat daadwerkelijk naar het buitenland vertrekt in 2023 relatief laag was, zijn deze bevindingen een waarschuwing voor iedereen als de omstandigheden niet verbeteren", zei hij.

Massey voegt eraan toe: "Het is veel gemakkelijker om iemand ervan te weerhouden te vertrekken door te reageren op zorgen, dan om hem over te halen terug te keren.

Er zijn geen gemakkelijke oplossingen, maar deze bevindingen benadrukken de urgentie waarmee we moeten handelen. We moeten als systeem samenwerken om weloverwogen veranderingen door te voeren, zodat de getalenteerde professionals die ons land gezond houden zich gesteund voelen om in het Verenigd Koninkrijk te blijven werken.”

Massey had eerder al gewaarschuwd dat het Verenigd Koninkrijk moet stoppen met het 'bloeden' van huisartsen, die 'stemmen met hun voeten' om in het buitenland te gaan werken.

Uit onderzoek van de toezichthouder in 2022 bleek dat, hoewel veel artsen een burn-out hadden, er een aantal specifieke problemen waren in de eerstelijnszorg die huisartsen ertoe aanzetten om te migreren.

Uit een recent onderzoek van de BMA bleek dat bijna 73% van de huisartsen in opleiding een burn-out en stress ervaart als 'een direct gevolg' van hun klinische werk.

Meer lezen

https://www.pulsetoday.co.uk/news/workforce/gps-most-discontented-among-uk-doctors-gmc-survey-finds/

 

 

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

One comment on “Huisartsen meest 'ontevreden' artsen”

  1. De situatie in de UK is niet te vergelijken met deze in BE. De NHS is al jaren ondergefinancierd, en slecht beheerd door ministers die verkozen zijn door een welgesteld publiek dat beroep doet op de private markt.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up