40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Virtuele realiteit als aanvullende therapie voor menopauzesymptomen

Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de Menopause Society in 2024 presenteerde Dr. Brennan Spiegel een baanbrekende studie over het gebruik van virtual reality (VR) als aanvullende therapie om de symptomen van de menopauze te verlichten.

De menopauze gaat vaak gepaard met fysieke en emotionele symptomen, zoals opvliegers, stemmingswisselingen en angst, die de levenskwaliteit kunnen beïnvloeden. Spiegel suggereert dat VR, door het creëren van rustgevende en meeslepende omgevingen, kan helpen om deze symptomen te verlichten door een vorm van immersieve therapie te bieden. Patiënten kunnen bijvoorbeeld worden getransporteerd naar kalmerende natuurlijke landschappen of virtueel ontspannende ervaringen beleven, wat helpt om stress te verminderen en het algemene welzijn te verbeteren zonder dat er medicatie nodig is.

Dr. Spiegel baseert zijn werk op eerdere onderzoeken waarin VR veelbelovende resultaten heeft laten zien op verschillende medische gebieden, zoals pijnverlichting tijdens de bevalling en het helpen beheersen van chronische pijn en angst.

Het doel van zijn werk is om aan te tonen dat VR ook gunstig kan zijn voor vrouwen die door de menopauze gaan, door hen een niet-medicamenteus alternatief te bieden voor het beheersen van hun symptomen.

Deze studie sluit aan bij de groeiende trend om immersieve technologieën in de geneeskunde te gebruiken, niet alleen om fysieke aandoeningen te behandelen, maar ook om de mentale en emotionele gezondheid van patiënten te verbeteren.

Referentie: Spiegel B., Annual Meeting of The Menopause Society; Sept. 10-14, 2024; Chicago

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up