40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

SSRI’s en borstvoeding: geen meetbare invloed op het IQ van kinderen van 4-5 jaar

Volgens sommige studies zouden de cognitieve prestaties van kinderen die in utero werden blootgesteld aan een selectieve serotonineheropnameremmer (SSRI), minder goed zijn dan die van kinderen die daar niet aan werden blootgesteld. Dat zou te maken hebben met factoren in samenhang met de onderliggende ziekte van de moeder. De gevolgen van postnatale blootstelling aan SSRI’s via de moedermelk waren echter nog niet onderzocht.

De vorsers hebben de cognitieve prestaties van kinderen die tijdens de zwangerschap en de periode van borstvoeding waren blootgesteld aan een SSRI, vergeleken met die van kinderen die enkel prenataal waren blootgesteld aan een SSRI.

De auteurs hebben hun prospectieve cohortonderzoek uitgevoerd bij de kinderen van zwangere vrouwen die werden gerekruteerd tussen 1989 en 2008 en die met zekerheid een behandeling met een SSRI hadden gekregen tijdens de zwangerschap. De neurologische ontwikkeling van de kinderen werd geëvalueerd op de leeftijd van 4-5 jaar met de Wechslerschalen voor jonge kinderen om het totale IQ, het verbale IQ en het prestatie-IQ te meten.

Ze hebben 97 moeder-kindkoppels onderzocht: 22 kinderen die aan een SSRI waren blootgesteld tijdens de periode van borstvoeding, 37 kinderen die tijdens de periode van borstvoeding niet waren blootgesteld aan een SSRI, en 38 kinderen die geen borstvoeding hadden gekregen.

De vorsers hebben geen significant verschil in het totale IQ, het verbale IQ en het prestatie-IQ vastgesteld tussen de kinderen die tijdens de periode van borstvoeding waren blootgesteld aan een SSRI, en de kinderen die niet waren blootgesteld aan een SSRI via de moedermelk.

Het totale IQ en het prestatie-IQ waren hoger bij de kinderen die tijdens de periode van borstvoeding aan een SSRI waren blootgesteld, dan bij de kinderen die geen borstvoeding hadden gekregen, maar na correctie voor factoren in samenhang met de gemoedsstemming van de moeder tijdens de zwangerschap waren de verschillen niet meer significant.

Bij de kinderen die in utero waren blootgesteld aan een SSRI correleerde verdere blootstelling aan een SSRI via de borstvoeding niet met lagere IQ-scores. Dat wijst erop dat moeders die met een SSRI worden behandeld, toch de raad zouden moeten krijgen borstvoeding te geven, echter rekening houdende met het feit dat de vorsers andere dimensies van de ontwikkeling dan het IQ niet hebben onderzocht.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up