De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
“Het verhogen van de toegankelijkheid tot de zorg is een van de grote speerpunten van Vandenbroucke. Zijn kabinet wees eerder ook al op een recente studie van het Onderzoekscentrum Sociaal Europa (OSE), uitgevoerd in opdracht van het Riziv. Daaruit bleek dat een van de meest doeltreffende maatregelen voor meer toegankelijkheid zelfs een verplichte derdebetalersregeling zou zijn voor alle medische zorgen.”
Zo’n algemene verplichting stootte binnen de sector op verzet, maar het compromisvoorstel geeft nu wel alle vrijheid aan de artsen om er zelf mee van start te gaan. Patiënten zullen er in de toekomst ook bij hun artsen op kunnen aandringen, ook al is die niet verplicht om daarop in te gaan’, aldus De Standaard.
Meer lezen
al goed als de ziekenfondsen maar op tijd uitbetalen en de efacts systematisch aanvaarden of een degelijke leesbare uitleg geven ( en geen oninterpreteerbare code) waarom ze het niet doen. De socialistische mutualiteit kan tot 6 weken wachten voor uitbetaling ? Normaal ??