40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Arts-adviseur van zeven presidenten

In een nieuw boek vertelt dr. Anthony S. Fauci over zijn carrière als adviseur van zeven presidenten.

Drie maanden na de pandemie van het coronavirus was dr. Anthony S. Fauci thuis in het noordwesten van Washington toen hij zijn mobiele telefoon opnam en president Donald J. Trump tegen hem schreeuwde in een scheldkanonnade. Hij had de toorn van de president gewekt door op te merken dat de vaccins die momenteel worden ontwikkeld mogelijk geen langdurige immuniteit bieden.

Dat was de dag, 3 juni 2020, "dat ik voor het eerst de woede van de president aan den lijve ondervond", schrijft dr. Fauci in zijn autobiografie.

Dr. Fauci is lang omzichtig geweest in het beschrijven van zijn gevoelens tegenover Trump. Maar in het boek "On Call: A Doctor's Journey in Public Service" schrijft hij openhartig over hun relatie, die hij beschrijft als "gecompliceerd".

In een hoofdstuk getiteld "He Loves Me, He Loves Me Not," beschrijft dr. Fauci hoe Trump hem herhaaldelijk vertelde dat hij "van hem hield" terwijl hij hem tegelijkertijd uitschold.

Het boek schetst de levensloop van Fauci, van zijn jeugd in Brooklyn als zoon van Italiaanse Amerikanen van de eerste generatie (zijn vader was apotheker en de familie woonde boven de "Fauci Pharmacy") tot zijn 54-jarige carrière bij de National Institutes of Health, waarvan 38 jaar als directeur van de National Institutes of Allergy and Infectious Diseases.

Het is 450 pagina's lang, en Dr. Fauci wijdt er ongeveer 70 aan het eerste jaar van de coronavirus pandemie, toen Donald Trump in functie was. Zijn kritiek op Trump en zijn Witte Huis is soms ongezouten en soms schuin, zodat lezers hun eigen conclusies kunnen trekken, aldus The New York Times.

Dr. Fauci diende onder zeven presidenten en loodste de natie door bedreigingen van infectieziekten zoals Aids, varkensgriep, miltvuur en ebola. Maar de coronavirus pandemie maakte van hem een polariserende publieke figuur en een doelwit van Republikeinen, in het bijzonder van de meest fervente aanhangers van Trump.

Dr. Fauci's eerste ontmoeting met Trump dateerde van vóór de coronavirus pandemie, tijdens een ceremonie in het Witte Huis waar de president een uitvoeringsbesluit ondertekende dat opriep tot verbeteringen in de productie en distributie van griepvaccins. Na het evenement merkte Trump tegen Dr. Fauci op dat hij nog nooit een griepprik had gehad.

"Toen ik hem vroeg waarom, antwoordde hij: 'Nou, ik heb nog nooit griep gehad. Waarom heb ik een griepprik nodig?' Ik reageerde niet," schrijft Fauci. De implicatie was duidelijk: de dokter was verbijsterd toen hij ontdekte dat Mr. Trump zo weinig wist over het doel van vaccins.

Meer lezen

https://www.nytimes.com/2024/06/14/us/politics/fauci-trump-book-covid.html

 

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up