40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Cannabis als hulpmiddel om te slapen: een verontrustende tendens

In het tijdschrift Sleep Medicine is recentelijk een studie gepubliceerd die leert dat 16% van de Canadese volwassenen cannabis gebruikt voor slaapproblemen en met name insomnie.

Die enquête uitgevoerd bij 4037 volwassenen leert dat het gebruik van producten om te slapen significant is gestegen. Bijna de helft van de respondenten (46%) heeft aangegeven dat ze het afgelopen jaar middeltjes hadden gebruikt om te slapen, dus bijna tweemaal meer dan 16 jaar geleden. De producten die het meest worden gebruikt, zijn natuurlijke producten zoals melatonine en valeriaan, maar cannabis neemt nu ook een belangrijke plaats in, vooral in de leeftijdsgroep van 18-35 jaar (28%).

Professor Morin stelt evenwel vast dat er weinig informatie is over de werkzaamheid en de veiligheid van cannabis bij de behandeling van insomnie, en herinnert eraan dat de negatieve effecten van cannabis op de mentale gezondheid van jongeren goed gedocumenteerd zijn. Cognitieve en gedragstherapie is de eerstelijnstherapie bij de behandeling van insomnie. Bij gebrek aan middelen blijft de toegang tot die behandeling echter beperkt. Een programma van zelfzorg bestemd voor mensen met insomnie waarvoor geen professionele begeleiding nodig is, zou een toegankelijk alternatief kunnen bieden voor bv. cannabisgebruik.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up