De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
In Frankrijk stapte de regering naar de rechter na een rapport over het Institut hospitalo-universitaire de Marseille (IHU), toen het werd geleid door professor Didier Raoult.
Volgens de ministers van Volksgezondheid en Onderzoek, François Braun en Sylvie Retailleau, wijst dit administratieve rapport op ernstige disfuncties binnen het instituut, met "verscheidene elementen die strafbare feiten of ernstige inbreuken op de gezondheids- of onderzoeksvoorschriften kunnen vormen".
Er werd gewezen op "bepaalde ongepaste medische en wetenschappelijke praktijken die wijdverspreid zijn" binnen het IHU - praktijken die niet voldoen aan de regelgeving en die gezondheidsrisico's voor patiënten kunnen veroorzaken, "met name tijdens onderzoeksprotocollen". Er was ook sprake van "misbruiken in de managementpraktijken, die konden leiden tot pesterijen en ontevredenheid op de werkplek", en "misbruiken in het bestuur, waarbij de regels voor stichtingen voor wetenschappelijke samenwerking niet strikt werden nageleefd", alsmede de financiële situatie, die in de loop van de tijd was verslechterd.
Raoult is vooral bekend voor zijn rotsvaste geloof in chloroquine als wondermiddel tegen corona