40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Endometriose, een risicofactor voor myocardinfarct en CVA?

We hebben tientallen jaren gedacht dat hart- en vaataandoeningen vooral een probleem voor mannen zijn en we hebben we de risicofactoren altijd bekeken vanuit het oogpunt van mannen. Nochtans sterft één op de drie vrouwen aan een hart- en vaataandoening. Anderzijds heeft 10% van de vrouwen endometriose. Is er een link tussen beide?

De studie betreft 60 508 vrouwen met endometriose en 242 032 vrouwen zonder endometriose. De mediane follow-up bedroeg 16 jaar en de maximale 45 jaar.

Het risico op optreden van een van de items van een samengesteld eindpunt van acuut myocardinfarct en ischemisch CVA was circa 20% hoger bij vrouwen met dan bij vrouwen zonder endometriose. De cumulatieve incidentie van myocardinfarct en ischemisch CVA over een periode van 40 jaar was respectievelijk 17,5% en 15,3% (p < 0,001).

Bij analyse van de individuele items van het samengestelde eindpunt was het risico op ischemisch CVA circa 20% hoger bij vrouwen met dan bij vrouwen zonder endometriose. Het risico op acuut myocardinfarct was circa 35% hoger. Vrouwen met endometriose liepen ook een hoger risico op ritmestoornissen en hartfalen.

De auteurs concluderen: “We raden aan het risico op hart- en vaataandoeningen te evalueren bij vrouwen met endometriose. Het is voorts tijd dat modellen die het cardiovasculaire voorspellen, eindelijk rekening gaan houden met risicofactoren die specifiek zijn voor vrouwen zoals endometriose, zwangerschapsdiabetes en pre-eclampsie.”

Hier klikken om er meer over te vernemen.

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up