De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
Ouderen met hartfalen vertonen ook vaak een sterke achteruitgang van de cognitieve functies.
Vorsers hebben een groot, prospectief cohortonderzoek uitgevoerd bij 12 850 personen van gemiddeld 66 jaar, die gedurende 16 jaar werden gevolgd. 11% heeft tijdens de follow-up hartfalen ontwikkeld.
Voor het optreden van het hartfalen was de snelheid van achteruitgang van de cognitieve functies vergelijkbaar met die bij de deelnemers zonder hartfalen. Maar na optreden van het hartfalen hebben de vorsers een significante daling van de scores van de cognitie in het algemeen, het geheugen en de executieve functies gemeten, wat overeenstemde met een extra cognitieve veroudering met ongeveer 2,2 jaar.
De cognitieve functies gingen sneller achteruit dan bij de deelnemers zonder hartfalen. Er was geen verschil tussen mannen en vrouwen.
Hier klikken om er meer over te vernemen.