35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Hervorming van de gezondheidszorg in België: dialoog tussen de BVAS en minister Vandenbroucke

Op 4 maart 2025 heeft de Belgische Vereniging van Artsensyndicaten (BVAS) deelgenomen aan een overleg met Frank Vandenbroucke, minister voor Volksgezondheid, over het regeerakkoord en de gezondheidsprioriteiten van de Arizona-regering. Hij benadrukte dat gezondheidszorg een blijvende prioriteit is en dat extra investeringen nodig zijn om de zorg toegankelijk en van hoge kwaliteit te houden.

Op basis van het regeerakkoord presenteerde hij dan ook tien werven die hij tijdens deze legislatuur wil aanpakken. De belangrijkste zijn: het budgettaire kader voor de gezondheidszorg van de komende twee jaren, het conventiemodel, de hervormingen in de nomenclatuur en in de ziekenhuisfinanciering in combinatie met co-governance, de pseudocodes en de re-integratie van langdurige zieken.

De BVAS zal zich constructief opstellen en met eigen voorstellen komen, die de belangen van de Belgische huisartsen en artsen-specialisten verdedigen, onder meer door te ijveren voor professionele vrijheid en een correcte vergoeding zodat de Belgische bevolking toegang blijft hebben tot kwalitatieve gezondheidszorg. We rekenen erop dat de minister onze input zal meenemen in de verdere uitwerking van het regeerakkoord.

Persmededeling.

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up