De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
In een recente studie gaf het Federaal Kenniscentrum voor de Gezondheidszorg aan dat 17 procent van de Belgische huisartsen geen nieuwe patiënten meer aanvaardt.
In een recente studie gaf het Federaal Kenniscentrum voor de Gezondheidszorg aan dat 17 procent van de Belgische huisartsen geen nieuwe patiënten meer aanvaardt. 58 procent doet dat alleen onder bepaalde voorwaarden. De vraag naar huisartsen zal de komende jaren ook sneller blijven groeien dan het aanbod. Pas op langere termijn zouden de nieuwe studenten dat kunnen compenseren. “Het blijft lastig om patiënten af te wijzen”, zegt Vjen De Bruycker (36), huisarts in Leffinge in De Standaard. “Maar we kunnen niet anders als we kwaliteitsvol werk willen leveren. Als het zo verder gaat, dreigen patiënten straks twee tot vijf weken te moeten wachten op een afspraak.”
Meer lezen
De combinatie van toenemende zorgvraag door de veroudering , het onvoldoende delegeren( cf nederland )van eenvoudige taken zoals BD mmetong , glycemiecontrolke controle, i.c.m. het feit dat een groot deel jonge collega's een beperkter aantal uren werkt zal binnenkort leiden tot problemen, waarbij de betreurenswaardig politiek trein der traagheid NIET ziet dat over gezondheidszorgen een anticiperend debat nodig is. Zolang " grote specialisme" zoveel meer verdienen, zal het aantal mensen dat kiest voor huisartsgeneeskunde, pediatrie, jeugd- en volwassenen psychiatrie blijven afkalven.Misschien staat er ooit een politicus op die verder kan kijken dan de volgende verkiezingen; de planning van een veel evenwichtiger verlo ning is maar stap één