35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

“Huisartsentekort zet eerstelijnszorg onder druk”

Door de druk van covid-19 op de eerstelijnszorg dacht één op de drie huisartsen aan stoppen. Nu de pandemie op haar retour is, zijn de onderliggende problemen niet verdwenen, aldus Trends.

“De eerste lijn is dan wel de sterkhouder van de zorg, maar ze kraakt aan alle kanten”, zo staat te lezen in Trends.

Decennialang gold de toegankelijkheid als een troef van de Belgische gezondheidszorg. Voor een groot stuk was dat te danken aan de hardwerkende huisartsen. Dat is stilaan verleden tijd. Een groeiend aantal patiënten heeft moeite om in zijn gemeente nog een huisarts te vinden.

An De Sutter, de voorzitter van het centrum voor huisartsengeneeskunde aan de UGent, nuanceert dat er een algemeen tekort aan huisartsen is. "Er zijn regionale verschillen. Vooral de uithoeken van Vlaanderen hebben het moeilijk om huisartsen aan te trekken. Maar het klopt dat er vaak meer dan één vervanger nodig is om uitgebreide praktijken voort te zetten. Jongere huisartsen letten meer op hun work-lifebalans."

Meer lezen

https://trends.knack.be/economie/beleid/huisartsentekort-zet-eerstelijnszorg-onder-druk/article-longread-1854723.html?_ga=2.82443732.339590087.1649748328-1427922823.1549731331

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

One comment on ““Huisartsentekort zet eerstelijnszorg onder druk””

  1. "...letten meer op hun work-life balans...in andere woorden willen minder werken en meer verdienen...het klinkt niet mooi in mijn horen. Ik ben het moe alle weken deprimerende opinies te horen !

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up