40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

“Oktober was een maand van recepties en mosselfestijnen”

"Ik denk dat we onszelf wat te veel gepermitteerd hebben", concludeert viroloog Steven Van Gucht op Radio 1.

"Ik denk dat we onszelf wat te veel gepermitteerd hebben", concludeert viroloog Steven Van Gucht op Radio 1. "Oktober was een maand van recepties en mosselfestijnen en dat zien we ook in de cijfers. Het is nu tijd om dat opnieuw wat af te remmen", aldus de viroloog op VRT NWS.

"We kunnen ons dankzij de hoge vaccinatiegraad wel hogere besmettingscijfers permitteren maar er zit wel nog een limiet op", zegt Steven Van Gucht. "De kans dat mensen in het ziekenhuis belanden is kleiner, maar die kans is niet weg. Niet iedereen is gevaccineerd en we merken dat het vaccin bij oudere mensen niet altijd even goed werkt. Zelfs bij jongeren is de beschermingsgraad 90 procent en geen 100."

Hoe meer het virus zich dus verspreidt, hoe meer mensen er wel degelijk nog besmet zullen geraken en Van Gucht wijst erop dat we qua ziekenhuisbezetting nog steeds hetzelfde probleem hebben als bij de vorige coronagolven. "We blijven met die flessenhals zitten van 2.000 bedden, dat is het maximum.”

https://radio1.be/viroloog-steven-van-gucht-we-hebben-onszelf-te-veel-gepermitteerd

MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up