De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
“Zo’n zeven consulten per dag zijn gewoon compleet overbodig”, zegt huisarts Roel Van Giel, voorzitter van Domus Medica in Het Laatste Nieuws.
“Zo’n zeven consulten per dag zijn gewoon compleet overbodig”, zegt huisarts Roel Van Giel, voorzitter van Domus Medica in Het Laatste Nieuws.
“Samen met minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke zijn we een nieuw zorgmodel voor de huisartsen aan het uittekenen, waarbij er meer ruimte komt voor verpleegkundigen en administratief personeel in de huisartsenpraktijk. Maar, en dat vind ik niet onbelangrijk, hier stopt het niet”.
“Ook de patiënt zal moeten veranderen. Er gaan nog altijd te veel mensen onnodig naar de dokter. Het is niet omdat je twee dagen hoest, dat je al meteen naar de huisarts moet. En wanneer je partner griep heeft en jij wordt twee dagen later ook ziek, dan mag je ervan uitgaan dat jij ook griep hebt en zal moeten uitzieken.”
“Het afwezigheidsattest voor de werkgever mogen ze wat ons betreft inderdaad afschaffen. Zo’n twintig procent van de consultaties is voor zo’n afwezigheidsattest. Op een hele werkdag zijn dat vijf à zeven mensen die enkel komen om wettig in orde te zijn bij hun werkgever. Zeven patiënten die misschien wél hulp nodig hadden, konden we die dag dus niet zien”, aldus dr. Van Giel in Het Laatste Nieuws.
Gisteren van wacht geweest op de huisartsenwachtpost.
3/4 van de consulten volstrekt overbodig.
Er wordt voor elk mankementje een dokter geraadpleegd.
Het gezond verstand is ver te zoeken.
Hier is de toegankelijkheid veel te groot en voor 6 euro zijn de mensen op hun wenken bediend.
Ze deinzen er niet voor terug om en passant een voorstel tot scan of bloedonderzoek te doen.
Schaf die derdebetalersregeling af zeker in het weekend zodat mensen weer een beetje beseffen wat dit allemaal kost.
Dit wordt straks onhoudbaar voor de jonge generatie dokters en geeft zo weinig arbeidsvreugde