De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
“Het virus is niet besmettelijker geworden om de experts gelijk te geven, het is gewoon een feit”, zo zegt prof. Van Damme in Humo.
“Het virus is niet besmettelijker geworden om de experts gelijk te geven, het is gewoon een feit”, zo zegt prof. Van Damme in Humo. “De meeste experts hebben al gezegd dat we ons pas geruster zullen voelen in de lente van 2022, wanneer we nog wat meer weten over het virus en de winter voorbij is. Maar dat is politiek moeilijker te verkopen dan een definitieve deadline waarna alles los kan.”
“Maar ik vind het wél onze plicht om uitleg te geven. Ik zie dat als een vorm van dienstverlening. We moeten duiding kunnen geven. Bovendien weet je ook dat je met mediaoptredens mensen kunt aanspreken die je anders niet of veel moeilijker zou bereiken. Daarom houden we ook symposia, trekken we naar culturele centra of gaan we op bezoek bij verschillende gemeenschappen. Zulke bezoeken houden je ook met de voeten op de grond en confronteren je met zaken waar je vanachter een bureau soms te weinig aan zou denken.»
“Natuurlijk respecteren we dat politici soms andere beslissingen nemen dan wat wij geadviseerd hebben. Alleen is het dan wel de taak van de politici om die toe te lichten”, aldus prof. Van Damme in Humo.
Inderdaad zouden politici moeten uitleggen waarom ze het advies niet volgen !!!