De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
“Op een dag zal iedereen besmet geraken, maar we moeten dat zo lang mogelijk uitstellen en zoveel mogelijk spreiden, zodat de ziekenhuizen het kunnen bolwerken”.
“Op een dag zal iedereen besmet geraken, maar we moeten dat zo lang mogelijk uitstellen en zoveel mogelijk spreiden, zodat de ziekenhuizen het kunnen bolwerken”. Dat zegt prof. Steven Van Gucht in Het Laatste Nieuws. “Nu zitten we op dat vlak in de rode zone. Op mijn eerste persconferentie na de zomervakantie heb ik een vierde golf voorspeld, die mogelijk duizend covidpatiënten op intensieve zou doen belanden. Toen kreeg ik veel kwade mails: ‘zijde daar weer, ja?’ We hebben hier dus zeker voor gewaarschuwd.”
In het beste scenario zullen er 640 covidpatiënten op intensieve liggen, in het op dit moment meest realistische 750, in het slechtste scenario 1.200 - net zoveel als tijdens de eerste golf. Hoe snel de cijfers nadien zullen zakken, is onduidelijk. “We krijgen het plateau best zo laag mogelijk voor de eindejaarsfeesten.”
Dus zoals werd gevreesd is het niet zozeer een medisch probleem maar eerder een probleem van gebrek aan capaciteit.
Even ten rade gaan bij de Zweden Recente cijfers in Zweden zijn gunstig dankzij groepsimmuniteit bekomen door vaccinatie maar evenzeer via besmettingen