35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Slimme inzet van duur medicijn tegen uitgezaaide borstkanker

Later starten en korter behandelen met een zogenoemde CDK4/6-remmer geeft bij patiënten met uitgezaaide hormoongevoelige borstkanker net zulke goede uitkomsten als een langdurige behandeling.

Dat laten Nederlandse onderzoekers zien in een studie waarvan ze de resultaten op 5 juni presenteerden op het congres van de American Society of Clinical Oncology (ASCO) in Chicago.

De slimmere inzet van CDK4/6-remmers geeft 42 procent minder bijwerkingen en is ongeveer 35.000 euro per patiënt goedkoper dan de internationaal vastgestelde standaardbehandeling.

Bij vrouwen met uitgezaaide, hormoongevoelige borstkanker kunnen zogenoemde CDK4/6-remmers het effect van hormonale therapie versterken. De drie EMA-goedgekeurde CDK4/6-remmers (abemaciclib, palbociclib en ribociclib) worden toegevoegd aan de standaard hormonale therapie. Jaarlijks komen in Nederland zo’n 1700 vrouwen voor deze behandeling in aanmerking. CDK4/6-remmers hebben effect als ze direct bij start van de behandeling worden gebruikt, of later: als de eerste hormonale therapie niet meer werkt.

In veel landen worden CDK4/6-remmers als startbehandeling voorgeschreven. Het was tot nu toe onzeker of die aanpak ook leidt tot betere uitkomsten, terwijl er wel nadelen aan kleven: meer bijwerkingen en meer ziekenhuisbezoeken, terwijl hormonale therapie alleen ook effectief kan zijn.

Meer lezen

https://amazingerasmusmc.nl/oncologie/slimme-inzet-van-duur-medicijn-tegen-uitgezaaide-borstkanker-minder-bijwerkingen-en-lagere-kosten/

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

One comment on “Slimme inzet van duur medicijn tegen uitgezaaide borstkanker”

  1. De studie startte in 2017 op een moment dat 1. de opstart standaardtherapie met de gebruikte ciclib en 2. de opvolg therapie na herval onder ciclib NU lichtelijk anders is. Dat eerste lijn endocriene therapie 'single agent' even goed is klopt niet (wel dat dit goedkoper en minder toxisch is). 40% van deelnemers in arm ET + ciclib is na 4j nog op dezelfde 1ste L therapie terwijl dat 23% is met de single agent endocriene therapie (1 op 6). De median PFS2 is eerder en 5-6% meer frekwent bereikt indien uitstel CDK 4/6 remmer naar 2de lijn. De patiënten in Nederlandse SONIA studie zijn bij herval soms anders dan deze die wij met een metastatisch herval behandelen; ze waren in SONIA dikwijls eerder nog niet behandeld met "adjuvante endocriene therapie". Na 37m opvolg zijn er dus 5% meer 'events' indien pas opstart ciclib vanaf 2de lijn en PFS sneller bereikt bij laattijdige opstart van de ciclib. Studie is ook niet meer zo relevant voor hoog risico patiënten die we nu behandelen en later hervallen omdat ze nu veel kans op een ciclib hebben reeds in de 'adjuvante' setting.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up