40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Twee tot vijf sigaretten per dag verhogen het cardiale risico al

“Een beetje” roken is helemaal niet onschadelijk. Volgens een grote studie is het risico op hart- en vaataandoeningen en overlijden duidelijk hoger bij rokers, ook als ze maar weinig roken, dan bij mensen die nooit hebben gerookt.

De vorsers hebben een analyse uitgevoerd van de samengevoegde gegevens van meer dan 300 000 volwassenen die in 22 longitudinale studies werden gevolgd gedurende tot bijna 20 jaar. Tijdens die follow-up zijn meer dan 125 000 sterfgevallen en 54 000 cardiovasculaire accidenten (myocardinfarct, CVA, hartfalen ….) geregistreerd. Op grond van die gegevens hebben ze het risico volgens het aantal sigaretten precies kunnen meten.

De resultaten spreken voor zich. Roken van maar 2-5 sigaretten per dag verhoogt het risico op hartfalen met circa 50% en het overlijdensrisico met 60% in vergelijking met niet-rokers.

Bij ex-rokers is het cardiovasculaire risico vooral gedaald tijdens de eerste tien jaar na rookstop en is het daarna blijven dalen, maar nooit tot het niveau dat wordt gemeten bij mensen die nooit hebben gerookt. Zelfs dertig jaar later niet.

Die gegevens bevestigen dat er geen “veilige” drempel voor roken bestaat en dat minder roken niet volstaat om het hart en de bloedvaten te beschermen. Het beste is zo vroeg mogelijk volledig stoppen met roken.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up