De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
Een grootschalige retrospectieve studie in Engeland toont aan dat type 2-diabetes (T2D) gepaard gaat met een significant verhoogde mortaliteit bij patiënten met hartfalen (HF), zowel van ischemische als niet-ischemische oorsprong.
De analyse omvatte 73.344 patiënten met HF, waaronder 18.296 met ischemisch HF en 55.048 met niet-ischemisch HF. Bij deze patiënten bleek T2D het risico op overlijden met 20 tot 26% te verhogen ten opzichte van niet-diabetici, met gelijkaardige resultaten bij mannen en vrouwen. T2D ging gepaard met een verhoogde sterfte door alle oorzaken, met een aangepaste hazard ratio (aHR) van 1,26 bij vrouwen en 1,23 bij mannen bij ischemisch HF, en respectievelijk 1,24 en 1,20 bij niet-ischemisch HF.
De studie onderstreept het belang van een optimale aanpak van T2D bij patiënten met HF, ongeacht de onderliggende oorzaak, om het risico op vroegtijdig overlijden te beperken. Ze pleit voor een versterking van preventieve en geïntegreerde zorgstrategieën bij deze risicopopulatie.
Referentie: hier klikken om er meer over te vernemen.