De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
Uit Riziv-cijfers blijkt hoe de pensioneringsgolf van oude huisartsen in volle gang is, zo staat te lezen in De Standaard.
Opvallend veel 65-plussers en zelfs 75-plussers zijn nog altijd aan de slag, maar de uitstroom is wel duidelijk aan het versnellen. “Vroeger werkten huisartsen nog door tot 75 à 80 jaar, nagenoeg tot ze erbij neervielen. Er zijn wel vaker artsen gehuldigd die al vijftig jaar bezig waren. Nu wordt er sneller gestopt”, zegt huisarts Jos Vanhoof, voorzitter van het Vlaams Artsensyndicaat.
Hij benadrukt daarbij nog eens hoe snel het beroep van huisarts veranderde in de loop van de jaren, onder meer vanwege de werk-privébalans. “Vroeger werkten huisartsen met vrije spreekuren, dag en nacht. De patiënten bepaalden de agenda. Nu bepalen huisartsen zelf hoeveel patiënten ze willen zien op een dag. Ik spreek daar absoluut geen waardeoordeel over uit. Maar ook dat ligt mee aan de basis van het capaciteitstekort. Bovendien wordt de zorgvraag complexer, met steeds meer oudere patiënten met onderliggende aandoeningen. Daardoor zien huisartsen nu soms nog maximaal vier patiënten per uur, terwijl dat er vroeger soms acht à negen waren.”
Meer lezen