40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Vierde prik voor iedereen?

Een vierde prik voor de brede bevolking is niet meteen aan de orde. Dat zegt zowel voorzitter van de taskforce Vaccinatie Dirk Ramaekers, viroloog Johan Neyts als vaccinoloog Pierre Van Damme.

Een vierde prik voor de brede bevolking is niet meteen aan de orde. Dat zegt zowel voorzitter van de taskforce Vaccinatie Dirk Ramaekers, viroloog Johan Neyts als vaccinoloog Pierre Van Damme. “De mensen met een verzwakt immuunsysteem, die nu een uitnodiging voor een vierde prik zullen krijgen, hebben in strikte zin nog geen boosterprik gehad”, verduidelijkt Van Damme op Radio 1. “Zij kregen een derde prik in de maanden september en oktober, maar die diende als versterking van hun basisimmuniteit. Het vaccinatieschema voor mensen met een verzwakt immuunsysteem bestaat met andere woorden uit 3 basisprikken plus 1 boosterprik, voor de brede bevolking zijn dat 2 prikken (1 wanneer je Johnson&Johnson kreeg) plus 1 boosterprik.”

Ook Neyts denkt niet dat een vierde prik voor de brede bevolking nodig zal zijn: “Het gaat nu over bijvoorbeeld kankerpatiënten die chemotherapie krijgen, of over mensen die een transplantatie ondergingen en medicatie nemen om de afstoting van het orgaan tegen te gaan. Voor mensen met zo’n verzwakte immuniteit zijn drie dosissen niet voldoende. Als je laag vertrekt, moet je in stapjes omhoog gaan tot je een acceptabel niveau bereikt.”

Ramaekers benadrukt eveneens dat de vierde prik vooral bedoeld is voor de zogenoemde immuungecompromitteerden, al houdt hij een slag om de arm: “Het is de vraag van één miljoen, maar we houden er alleszins wel rekening mee dat een vierde prik voor de bredere bevolking nodig kán zijn. We kunnen het niet maken om niet op dat scenario voorbereid te zijn.” Blijkt een vierde prik toch nodig, dan schat Ramaekers dat tegen de zomer de meest kwetsbaren – bewoners uit woonzorgcentra en 65-plussers – aan de beurt zijn, en nog voor de winter de rest van de bevolking.

“Veel zal afhangen van hoelang onze immuniteit het volhoudt, en welke virusvariant er circuleert wanneer die immuniteit afneemt", aldus Ramaekers op Radio 1. "Een glazen bol heeft niemand, maar dat er een nieuwe variant komt, is zo goed als zeker. We hebben er al vier achter de rug, het is afwachten wat de vijfde brengt. Wereldwijd wordt de ontwikkeling van nieuwe varianten nog steeds op de voet gevolgd. Jammer genoeg nemen de wetenschappelijke onzekerheden niet af naarmate de pandemie vordert.”

https://radio1.be/vierde-prik-voor-mensen-met-slechte-immuniteit-goedgekeurd-volgt-straks-de-hele-bevolking

MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up