35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Covid-19 en sekseverschillen

Het is een van de meest bekende conclusies van de pandemie: Mannen sterven vaker aan covid-19 dan vrouwen. Waarom?

Het is een van de meest bekende conclusies van de pandemie: Mannen sterven vaker aan covid-19 dan vrouwen. Waarom?

In het begin vermoedden sommige wetenschappers dat de reden vooral biologisch was en dat geslachtsgebonden behandelingen voor mannen - zoals oestrogeeninjecties of androgeenblokkers - hun sterfterisico zou kunnen helpen verminderen.

Maar een nieuwe studie die de sekseverschillen in sterfgevallen door covid-19 in de Verenigde Staten analyseert, suggereert dat het plaatje veel gecompliceerder is.

Hoewel mannen in het algemeen sneller stierven dan vrouwen, varieerden de trends sterk in de tijd en per staat, zo bleek uit de studie. Dat suggereert dat sociale factoren - zoals werk, gedragspatronen en onderliggende gezondheidsproblemen - een grote rol speelden in de schijnbare sekseverschillen, aldus de onderzoekers.

"Er is geen eenduidig verhaal te vertellen over sekseverschillen tijdens deze pandemie, zelfs niet binnen de Verenigde Staten," zei Sarah Richardson, directeur van het GenderSci Lab aan de Harvard Universiteit en co-auteur van het onderzoek in The New York Times.

Maar sociale en gedragsfactoren, aldus de onderzoekers, kunnen veel van deze patronen helpen verklaren.

Mannen hebben bijvoorbeeld vaker een baan in de transportsector, fabrieken, vleesverwerkende industrie, landbouw en bouw - beroepen met een hoger percentage blootgestelden en dodelijke slachtoffers van covid-19. Mannen zitten ook vaker in de gevangenis en zijn vaker dakloos, waardoor hun risico op blootstelling aan het virus toeneemt.

Vrouwen geven vaker dan mannen aan handen te wassen, maskers te dragen en zich te houden aan sociale afstandsbeperkingen, die allemaal hun risico om het virus op te lopen kunnen verlagen. En vrouwen zijn vaker gevaccineerd.

De Harvard-groep van Dr. Richardson hoopt dat andere onderzoekers de gegevens zullen gebruiken om de gevolgen van het uiteenlopende volksgezondheidsbeleid van de staten te analyseren.

Maar er zijn nog andere hiaten in de gegevens. Studies hebben aangetoond dat long covid, bijvoorbeeld, vrouwen onevenredig treft, maar de ziekte wordt niet consequent geregistreerd. En de onderzoekers hadden geen gegevens over transgender of gender-non-conforme Covid-patiënten.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0277953622000193#!

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up