De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
“Het is een misvatting dat je de vergrijzing enkel maar kan aanpakken door er meer geld tegenaan te gooien”, zo zegt Luc Van Gorp, voorzitter van de CM Gezondheidsfonds in Het Nieuwsblad.
“Er is nu al een regeling voor euthanasie. Maar daarnaast zou er ook een zachtere vorm moeten zijn, voor mensen die het gevoel hebben dat hun leven voltooid is”, zegt Luc Van Gorp, voorzitter van de CM Gezondheidsfonds in Het Nieuwsblad.
“Het is een misvatting dat je de vergrijzing enkel maar kan aanpakken door er meer geld tegenaan te gooien”, aldus Van Gorp. Zijn studiedienst heeft een onderzoek gedaan naar het gezondheidsprofiel van de oudere CM-leden. Van Gorp grijpt dat aan om te pleiten voor “een radicaal andere aanpak”, zoals hij het zelf noemt. Met als centrale idee: laten we het niet meer hebben over langer leven op zich, maar uitgaan van de kwaliteit van leven.
“Er is nu al een regeling voor euthanasie, die is heel strikt en wettelijk vastgelegd. Dat werkt ook goed voor wie ondraaglijk lijdt. Maar daarnaast zou er ook een zachtere vorm moeten zijn, voor mensen die het gevoel hebben dat hun leven voltooid is. Denk maar aan Lutgart Simoens, de radiopresentatrice die vier jaar geleden is overleden. Zij zei: ‘Voor mij hoeft het allemaal niet meer.’ En zij is lang niet de enige. Veel ouderen zijn levensmoe. Waarom zou je zo’n leven nog per se willen rekken? Die mensen willen dat zelf niet, en als het dan toch over budgetten gaat: het kost de overheid enkel maar geld.”
Meer lezen
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20240407_97139829