40 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Diabetes en dementie: de link wordt alsmaar duidelijker

Op het 61e congres van de European Association for the Study of Diabetes (EASD) is een studie gepresenteerd die de link tussen diabetes (type 1- of type 2-diabetes) en achteruitgang van de cognitieve functies en dementie bevestigt.

Volgens prof. Jean-Pierre Riveline (Hôpital Lariboisière, Parijs) is de sterfte aan dementie nu hoger bij diabetespatiënten dan bij mensen zonder diabetes, met name na de leeftijd van 80 jaar. In een grote internationale studie die gedurende meer dan 20 jaar is uitgevoerd in zes landen, zijn meer dan 700 000 overlijdens als gevolg van dementie geregistreerd en was dat aantal duidelijk hoger bij patiënten met type 2-diabetes.

Het risico is ook hoger bij patiënten met type 1-diabetes. Volgens een Zweedse studie is de incidentie van dementie tweemaal hoger en is de incidentie van vasculaire dementie meer dan driemaal hoger bij diabetespatiënten. De belangrijkste andere risicofactoren zijn de leeftijd, hypertensie, een vasculaire voorgeschiedenis en de duur van de diabetes. Een onvoldoende glykemiecontrole zou kunnen meespelen, maar of het al dan niet gaat om een oorzakelijk verband, is nog niet duidelijk.

De Franse REVADIAB-studie, die wordt gecoördineerd door prof. Riveline, exploreert de verbanden tussen chronische ontsteking, glykemieschommelingen en de cognitieve functies. Volgens de eerste bevindingen zouden bepaalde specifieke immunologische markers kunnen correleren met de intellectuele prestaties van diabetespatiënten.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

We zijn verheugd om u mee te delen dat het jaarlijkse congres «De ontmoetingen van Endocrinologie-Diabetes » zal plaatsvinden op zaterdag 29 november in het Holiday Inn Brussels Airport hotel, evenals online.
 
Dit evenement, georganiseerd door de vzw EDUETHICS, samen met Professoren Christophe De Block (UZ Antwerpen) en Régis Radermecker (U Liège), is een must geworden voor huisartsen en praktiserende diabetologen.
 
Er zal aandacht zijn voor de endocrinologie in de brede zin van het woord, maar ook voor de behandeling van diabetes die zoals de afgelopen jaren duidelijk werd constant evolueert. Een niet te missen afspraak voor zorgprofessionals die de levenskwaliteit van het almaar stijgend aantal diabetespatiënten ten goede zal komen.
Klik hier om het volledige programma te bekijken.
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up