35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Covid en diabetes, een ramp voor de volksgezondheid

Na oudere mensen en rusthuisbewoners is er misschien geen groep die harder door de pandemie is getroffen dan mensen met diabetes.

Na oudere mensen en rusthuisbewoners is er misschien geen groep die harder door de pandemie is getroffen dan mensen met diabetes. Deskundigen hopen dat beleidsmakers dit zullen opmerken en eindelijk serieus werk zullen maken van de aanpak van de diabetescrisis in het land, zo schrijft The New York Times.

Verschillende studies suggereren dat 30 tot 40 procent van alle coronavirusdoden in de Verenigde Staten gevallen zijn bij mensen met diabetes, een ontnuchterend cijfer dat wordt overschaduwd door andere grimmige gegevens van een volksgezondheidsramp die op het punt staat ergens deze maand een miljoen Amerikaanse levens te eisen.

Mensen met een slecht gecontroleerde diabetes zijn bijzonder kwetsbaar voor ernstige covid, deels omdat diabetes het immuunsysteem aantast, maar ook omdat diabetespatiënten vaak te kampen hebben met hoge bloeddruk, obesitas en andere onderliggende aandoeningen die een infectie met het coronavirus ernstig kunnen verergeren.

"Het is moeilijk te overschatten hoe verwoestend de pandemie is geweest voor Amerikanen met diabetes", zegt dr.  Giuseppina Imperatore, die toezicht houdt op de preventie en behandeling van diabetes bij de Centers for Disease Control and Prevention.

"Miljoenen Amerikanen worstelden al met diabetes, en toen kwam Covid en enorm veel lijden en ellende die grotendeels over het hoofd is gezien door het publiek en beleidsmakers," zegt dr. David Kerr, de directeur van onderzoek en innovatie bij het Sansum Diabetes Research Institute in Californië.

https://www.nytimes.com/2022/04/03/health/diabetes-covid-deaths.html

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up