35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Een jaar geleden: “De vaccins werken, maar het virus blijft”

In januari vroeg Nature aan meer dan honderd immunologen, infectiologen en virologen of SARS-CoV-2 kan worden uitgeroeid.

In januari vroeg Nature aan meer dan honderd immunologen, infectiologen en virologen of SARS-CoV-2 kan worden uitgeroeid. Bijna 90 procent van de respondenten zei dat het coronavirus endemisch zal worden: het zal de komende jaren blijven circuleren onder de wereldbevolking en de mensheid zal dus met de bijbehorende ziekte moeten leren leven, aldus Medisch Contact.

“Niettemin: de vaccins werken. Zie het dalende aantal ziektegevallen in de Nederlandse verpleeghuizen, zie de gegevens uit Israël, en zie ook diverse internationale studies. Zo blijkt uit onderzoek onder de Schotse bevolking dat er 85 procent minder ziekenhuisopnames waren onder mensen die vier weken voordien de eerste dosis van het Pfizer/BioNTech-vaccin hadden gekregen in vergelijking met personen die niet waren gevaccineerd. En een eenmalige injectie van het AstraZeneca-vaccin leidde tot een vermindering van het aantal ziekenhuisopnames met 94 procent. Een tweede onderzoek, te vinden op de preprintsite van The Lancet en uitgevoerd onder zorgverleners in Engeland, laat zien dat één injectie van het Pfizer-vaccin de kans op ziekte vermindert met 70 procent; na de tweede injectie was dat opgelopen tot 85 procent.”

https://www.medischcontact.nl/nieuws/laatste-nieuws/nieuwsartikel/de-vaccins-werken-maar-het-virus-blijft-.htm

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up