35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Een nieuwe micronaaldtechnologie: revolutie in de contraceptie

Binnenkort wordt het misschien mogelijk een contraceptief implantaat in te planten via een nieuwe technologie van micronaaldjes.

Vorsers hebben een systeem ontwikkeld, SLIM genaamd, dat levonorgestrel injecteert in de vorm van zelf aan elkaar klittende microkristallen, die een stevig implantaat vormen in het onderhuidse weefsel, en dat zonder heelkundige ingreep.

Bij die technologie wordt de injectie uitgevoerd met uiterst dunne naalden. De injectie kan gemakkelijk door de vrouwen zelf worden uitgevoerd en resulteert in een langdurige afgifte van levonorgestrel gedurende meerdere maanden. De autoaggregatie van de microkristallen wordt aangedreven door uitwisseling van oplosmiddel op de plaats van injectie. Oplosmiddelen die trager werden uitgewisseld, resulteerden in een sterkere compactie van de microkristallen, die de werkzame stof dan traag afgeven. Dat wordt door de weefsels goed verdragen.

Die technologie zou ook kunnen dienen voor de fabricatie van injecteerbare geneesmiddelen voor andere infectieziekten of neuropsychiatrische aandoeningen. Over enkele jaren zullen de eerste proeven bij de mens starten in de hoop een eenvoudig, goedkoop en langwerkend alternatief voor de huidige opties te kunnen realiseren.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up