De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
Ataciguat is een nieuw experimenteel geneesmiddel van de firma Sanofi. Het remt de progressie van een aortaklepstenose significant af en zou dus weleens een omwenteling kunnen teweegbrengen bij de behandeling van aortaklepstenose.
Patiënten met een aortaklepstenose worden klinisch gevolgd tot de stenose voldoende ernstig is zodat chirurgie geïndiceerd is. Patiënten die worden geopereerd voor de leeftijd van 55 jaar, moeten tijdens hun leven echter vaak meerdere ingrepen ondergaan omdat ook de ingeplante klep verkalkt.
In een klinische studie bij 23 patiënten met een matige aortaklepsenose ging ataciguat niet alleen een toename van de verkalkingen tegen, maar bleef ook de functie van de hartspier beter gevrijwaard.
Ataciguat gaat dus toename van de stenose van een natieve aortaklep tegen, waardoor misschien minder vaak een chirurgische ingreep moet worden uitgevoerd. Dat zou vooral relevant zijn voor jonge patiënten.
Hier klikken om er meer over te vernemen