De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
“Er zijn maar twee simpele oplossingen. Ofwel draagt niemand een mondmasker, ofwel draagt iedereen het overal”, zo zegt prof. Steven Van Gucht in De Morgen.
“Sommige activiteiten zijn nu eenmaal niet compatibel met een mondmasker. De plekken waar het mondmasker wel makkelijk gedragen kan worden, of de plekken die we goed willen beschermen, daar is het belangrijk dat we een mondmasker dragen.” Van Gucht geeft toe dat sommige regels absurd zijn, maar toch meent hij ze stuk voor stuk te kunnen plaatsen.
“Als we nu onze best doen en we houden het veilig, dan kunnen we snel naar code geel gaan. Dat kan wel enkel op het moment dat het virus echt is gaan liggen, maar daar zitten we nu nog niet. Door de versoepelingen kan het gebeuren dat de daling trager zal gaan of dat we misschien nog een stijging krijgen, en net daarom is het zo belangrijk dat we voorzichtig zijn. Er zitten inderdaad soms rare kronkels in de regels, maar die zitten er al twee jaar, dat zijn we nu wel gewend.”