De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
Corona domineert de nieuwsberichten niet langer, maar vooral oudere mensen maken zich toch nog zorgen over de pandemie.
Corona domineert de nieuwsberichten niet langer, maar vooral oudere mensen maken zich toch nog zorgen over de pandemie. Dat blijkt uit de allerlaatste ronde van de Grote Coronastudie, die er na twee jaar en 46 edities mee ophoudt.
Dinsdag 29 maart stond de 46ste en allerlaatste golf van de Grote Coronastudie op de agenda. De grootschalige bevraging – een initiatief van UAntwerpen, met medewerking van UHasselt, KU Leuven, ULB en een financieel duwtje van het Fonds Wetenschappelijk Onderzoek (FWO) – liep sinds het uitbreken van de crisis in maart 2020. Alles samen werd de enquête meer dan drie miljoen keer ingevuld, een ongezien aantal.
“Na twee jaar is dit een goed moment om af te ronden”, vertelt sociaal wetenschapper Koen Pepermans (UAntwerpen). “Het invullen van de vragenlijst vergt altijd een inspanning van de respondenten. Het analysewerk kost natuurlijk ook heel wat tijd en financiële middelen. We hebben heel veel waardevolle data kunnen verzamelen: de komende tijd gaan we focussen op de verdere analyse van die gegevens.”
Meer lezen
https://www.uantwerpen.be/nl/projecten/coronastudie/resultaten/resultaten-enquete-46/