Onlangs is in Frontiers in Neurology een transversale studie verschenen, waarin een significante correlatie is vastgesteld tussen oorsuizen en een vermindering van de cognitieve functies.
Voor een operatie moet je nuchter blijven om aspiratie van maagvocht in de longen te vermijden tijdens de anesthesie. Maar volgens een recente meta-analyse heeft dat misschien geen zin.
Semaglutide is enkel goedgekeurd voor de behandeling van type 2-diabetes. Volgens een verkennende studie zou semaglutide echter ook nuttig zijn bij zwaarlijvige patiënten met type 1-diabetes.
Bij oudere patiënten met type 2-diabetes is het uiterst belangrijk het risico op hypoglykemie te verlagen. Een gerandomiseerde studie uitgevoerd in een geïntegreerd zorgstelsel heeft de impact geëvalueerd van een eenvoudige interventie bestaande in opleiding van de artsen en een educatieve folder voor de patiënten voor de consultatie bij de huisarts op de frequentie van deprescriptie.
In een cohortonderzoek bij bijna 20 000 patiënten met een atopische dermatitis is een hogere incidentie van psoriasis vastgesteld bij de patiënten die werden behandeld met dupilumab, dan bij de patiënten die andere geneesmiddelen via algemene weg kregen.
14% van de wereldbevolking heeft type 2-diabetes. Type 2-diabetes is een groot probleem voor de volksgezondheid. In de JAMA is een literatuuroverzicht gepubliceerd dat een update geeft van het diagnostische en therapeutische beleid: preventie van complicaties, heilzame metabole effecten van vermagering en orale en injecteerbare antidiabetica.
Het Food Ingredient and Health Research Institute heeft de correlatie onderzocht tussen de prenatale consumptie van ultrabewerkt voedsel en blootstelling aan zware metalen zoals lood (Pb) en kwik (Hg) in het kader van de preventie van autismespectrumstoornissen en aandachtstekortstoornis met of zonder hyperactiviteit (ADHD).
Het rapport 2025 van het Europees Milieuagentschap bevestigt de kwalijke invloed van het verkeerslawaai op de gezondheid. Jaarlijks worden in Europa 66 000 vroegtijdige sterfgevallen, 50 000 nieuwe gevallen van hart- en vaataandoeningen en 22 000 nieuwe gevallen van type 2-diabetes toegeschreven aan geluidsoverlast.
Een groep vorsers heeft aangetoond dat je in speeksel moleculaire markers kunt terugvinden die correleren met het risico op systemische ziektes zoals prostaatkanker, hart- en vaataandoeningen, type 2-diabetes en de ziekte van Parkinson.
Vorsers hebben een toestel ontwikkeld dat een grote aanwinst zou kunnen zijn bij de behandeling van aandoeningen zoals uitdroging, neurologische problemen en nierlijden zonder dat daarvoor herhaalde bloedafnames nodig zijn.
De zuurbelasting van de voeding correleert met chronische ontsteking, overgewicht en metabole afwijkingen. Volgens een gerandomiseerde cross-overstudie verlaagt een veganistische voeding, die weinig vetten bevat, de zuurbelasting van de voeding significant.
"Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et"
Vooraleer onze collegae zich schuldgevoelens laten aanpraten, misschien toch nuttig om het volledige artikel te lezen : de collega werkt in Nederland( !) en is... twee dagen per week huisarts..
Plaatst een en ander -leven om te werken,huisarts ben je 24/7 enz - toch in een ander daglicht.
Ik sta volledig achter het artikel van Pieter Barnoorn.
Zelf ben ik een gepensioneerde vrouwelijke solo arts met 3 kinderen waarvan één gehandicapt, en een echtgenoot die full time werkte, weliswaar in het onderwijs, maar wel in Brussel terwijl wij in Antwerpen woonden.
Ik werkte 5 dagen op 7, en stopte wanneer alle patiënten gezien waren. Het aantal minuten per consultatie/ huisbezoek werden niet geteld.
Ik was ook niet vies van huisbezoeken, op die manier kun je je een beter beeld vormen van de habitat van je patiënten.
En sociaal leven hadden we ook, in het WE, maar dat was voor ons voldoende.
Ik ben gestopt met werken, en heb er nog altijd spijt van, al zou ik niet kunnen leven als de huidige generatie "van 8 tot 4"Een keer herhalen kan geen kwaad!!!!
Ik sta volledig achter het artikel van Pieter Barnoorn.
Zelf ben ik een gepensioneerde vrouwelijke solo arts met 3 kinderen waarvan één gehandicapt, en een echtgenoot die full time werkte, weliswaar in het onderwijs, maar wel in Brussel terwijl wij in Antwerpen woonden.
Ik werkte 5 dagen op 7, en stopte wanneer alle patiënten gezien waren. Het aantal minuten per consultatie/ huisbezoek werden niet geteld.
Ik was ook niet vies van huisbezoeken, op die manier kun je je een beter beeld vormen van de habitat van je patiënten.
En sociaal leven hadden we ook, in het WE, maar dat was voor ons voldoende.
Ik ben gestopt met werken, en heb er nog altijd spijt van, al zou ik niet kunnen leven als de huidige generatie "van 8 tot 4"
Beste, mijn dank voor deze interessante bijdrage...ik stel vast, dat ik meer en meer zowel telefonisch alsook via mail benaderd wordt met: HOI, PETRA....meestaal gevolgd door een oproep tot snelle hulp met bv. een herhalingsvoorschrift of advies...vaak met behulp van fotos etc...de identiteit van patiëntje is mij dijkwijls absoluut onduidelijk, naam en geboortedatum ontbreken, en als ik na enkele uren niet geantwoordt heb, krijg ik een venijnig telefoontje....'je kent'ons'toch???' Tja,...
Ik ben nu ondertussen 29 jaar specialist voor pediatrie en jeugdgeneeskunde in België...en 34 jaar in 'het vak' bezig....het gebrek aan respect voor ons beroep gaat zienderogen achteruit...gemiste afspraken...no problem...geen goesting...wordt duidelijk gezegd!!!
Ook zeer interessant voor uw studie hieromtrent: 20 jaar getrouwd geweest met een vaatchirurg....overal waar wij kwamen, alle facturen etc...waren geadreseerd aan Dr. en Mevrouw...en zo werdt ik ook steeds aangesproken, eender waar ik kwam...vrouw van Mhr Dokter....zelf 'dokter' zijnde...nog werk aan de winkel in België, eerlijk gezegd...het gaat om erkenning...en professionaliteit!
Het resultaat is duidelijk te voelen, neemt uw mij niet kwalijk....mijn analyse:
Welke jonge mens, na zware en lange studies, wil nog de rol als huisarts op zich nemen??? Absoluut onderbetaald, overbelast, verdrinkend in de administratieve last???En totaal 'overruled' door de verwachtingen van onze 'mondige' patiênten, die alsmaar agressiever worden in hun verlangens naar ons als artsen toe? BV: ik EIS een bloedanalyse en....Hetzelfde...misschien erger, voor mijn sepcialisatie...wie is nog zo zot en gemotiveerd, om een zo lange opleiding-specialisatie als pediater te doen, als je nadien TOCH in de periferie 'versleten' wordt als 'doodgewone huisarts voor kinderen'....letterlijk citaat van een papa...een uit de honderden, die niet eens weten,dat een 'pediater' een 'specialist' is...ook hieromtrent moet meer verheldering voor ouders komen...
Fijne citaten ook, om de ellende duidelijk te maken: 'Hoi Petra...de kleine (?) heeft keelpijn...wanneer kom je langs voor huisbezoek? Want het is rotweer...dan kom ik niet buiten....zou mijnen hond nog niet buiten sturen...haha'...
Hoihoi Petra, graag dringende afspraak...11 november is feestdag, dan heb jij tijd, he? Graag vanaf 14.30 uur want heb eerst nog 'familiebrunch'
Hallokes,Petra, zou mij best lukken op een zaterdag avond na 18.00 uur....boodschappen gedaan...nee, eigenlijk liever later ,moeten eerst nog eten...19.30 uur voor vaccinatie???
Hallo Petra,op een zondag lukt het mij best, graag wel vanaf 11.00 uur, want heb een hele zware werkweek...moet eerst rusten....
Indien deze houding van patiënten bijft voortgaan, gaan wij ZEKER een tekort aan artsen in 'eerste lijn' hebben....het kan niet anders!
DIT is het probleem aan tekort van artsen in 'eerste lijn'...NIETS anders!!!
Ik wordt er stillekes aan verdrietig van, dat het probleem kortweg genegeerd wordt...HIER zit het! LUISTERT!
Eerlijk? Ik zou het NOOIT meer doen, pediatrie in Belgie...slaaf van de gezondheidszorg...zoals de huisartsen...
Beste groeten, graag discreet.
Die solo artsen die zo hard werken, hebben geen burn out! Ik was ook solo arts met 3 kinderen van wie één zwaar gehandicapt.
Ik had gelukkig een zeer begripvolle man die in het onderwijs was, maar wel elke dag van Antwerpen naar Brussel pendelde. En ondanks dat hadden wij een bevredigend sociaal leven. Geen van mijn dochters wou geneeskunde studeren, "omdat mama te hard moest werken"!
Nu heeft mijn oudste dochter. een belangrijke functie bij een transportbedrijf, moet regelmatig naar het buitenland en werkt wellicht harder dan die nieuwe generatie huisartsen, zonder burn out!!!
Ik zou niet kunnen werken op de manier waarop de nieuwe generatie dat
Die solo artsen die zo hard werken, hebben geen burn out! Ik was ook solo arts met 3 kinderen van wie één zwaar gehandicapt.
Ik had gelukkig een zeer begripvolle man die in het onderwijs was, maar wel elke dag van Antwerpen naar Brussel pendelde. En ondanks dat hadden wij een bevredigend sociaal leven. Geen van mijn dochters wou geneeskunde studeren, "omdat mama te hard moest werken"!
Nu heeft mijn oudste dochter. een belangrijke functie bij een transportbedrijf, moet regelmatig naar het buitenland en werkt wellicht harder dan die nieuwe generatie huisartsen, zonder burn out!!!
Ik zou niet kunnen werken op de manier waarop de nieuwe generatie dat doet
Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend
De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?
Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts
Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982 Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
We use cookies on our website to give you the most relevant experience by remembering your preferences and repeat visits. By clicking “Accept All”, you consent to the use of ALL the cookies. However, you may visit "Cookie Settings" to provide a controlled consent.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Cookie
Duur
Beschrijving
cookielawinfo-checkbox-analytics
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional
11 months
The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
viewed_cookie_policy
11 months
The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
From vansteenkiste P on “Ik leef om te werken”
From Simone De Smet on “Dokter ben je 24/7”
From Simone De Smet on “Dokter ben je 24/7”
From Petra schlichting on JAMA: hoe worden dokters aangesproken?
From Simone De Smet on “Solo-artsen zien het meeste patiënten”
From Simone De Smet on “Solo-artsen zien het meeste patiënten”