De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers.
Infectiologe Erika Vlieghe (UZ Antwerpen) kan niet inschatten hoe hoog de nieuwe covid-golf wordt, maar wijst in De Morgen op het belang van gekende beschermingsmaatregelen.
“Dit is de zevende golf en er zijn heel wat verschillen met het verleden. Sinds de vaccinatiecampagnes en de komst van omikron is de impact op de ziekenhuizen minder groot. Toch merk je dat er momenteel meer mensen gehospitaliseerd worden dan in dezelfde periode een jaar eerder. Een verklaring daarvoor is natuurlijk dat de maatregelen nu losgelaten werden en dat er een grotere viruscirculatie is. Want er zijn niet alleen meer massa-evenementen waar bezoekers zonder bescherming bij elkaar komen, ook het aantal ontmoetingen in de privésfeer nam toe. Het is moeilijk om te voorspellen wat het netto-effect daarvan wordt”, aldus professor Vlieghe in De Morgen.
“Het is wel duidelijk dat de ziekenhuizen erg krap zitten qua personeelsbezetting, waardoor er niet veel rek op het systeem zit. Ook gezonde mensen kunnen nog steeds ziek worden en daardoor uitvallen op hun werk. Dat soort absenteïsme kan roet in het eten strooien bij veel bedrijven. In de zomermaanden is de bezetting daar sowieso krapper.”