35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Alarmerende concentraties van microplastics in menselijke hersenen

Vorsers hebben recentelijk een verontrustende ophoping van microplastics en nanoplastics in hersenweefsel van vastgesteld. De concentraties waren bijzonder hoog bij demente patiënten.

De concentraties van microplastics waren 7- tot 30-maal hoger in de hersenen dan in andere organen zoals de lever en de nieren. De partikels, hoofdzakelijk polyethyleenpartikels, waren voldoende klein om door de bloed-hersenbarrière te geraken en zouden dus invloed kunnen uitoefenen op de werking van het zenuwstelsel.

De vorsers hebben vastgesteld dat de concentraties van microplastics 3- tot 5-maal hoger waren bij demente mensen dan bij mensen zonder cognitieve problemen. Het is nog niet duidelijk in welke mate die partikels meespelen bij de pathogenese van neurodegeneratieve ziektes, maar het zou kunnen dat ophoping van die partikels ontstekingsverschijnselen in de hersenen veroorzaakt en de werking van de neuronen verstoort.

De auteurs beschrijven tal van bronnen die microplastics bevatten, o.a. fleswater. Via fleswater zou je bijna 90 000 partikels per jaar binnenkrijgen. Door gefilterd leidingwater te drinken, zou je die blootstelling met ongeveer 90% kunnen verlagen. Ook bij het opwarmen van eetwaren in plastic verpakking of het gebruik van plastic theezakjes komen veel microplastics vrij.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up