35 JAAR EXPERTISE IN DE MEDISCHE EN FARMACEUTISCHE SECTOR

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. 

De laatste medische actualiteit

Medische première: een man overleeft 100 dagen met een kunsthart van titanium

Een Australiër heeft het ziekenhuis voor het eerst verlaten nadat hij meer dan 100 dagen geleden een kunsthart in titanium van de firma BIVACOR had gekregen. Het kunsthart is in november 2024 door dr. Paul Jansz ingeplant in het St Vincent’s Hospital in Sydney. Het kunsthart maakt gebruik van een magnetisch opgehangen rotor, die het bloed door het lichaam pompt en zo de functie van een normaal hart overneemt, zonder de complicaties die kunnen optreden na een klassieke transplantatie.

Gezien het aanhoudende tekort aan orgaandonoren is een kunsthart een veelbelovend alternatief voor patiënten met een ernstig hartfalen. Wereldwijd worden miljoenen mensen getroffen door hartfalen. Deze patiënt van ongeveer veertig jaar heeft een historische mijlpaal genomen: nog nooit heeft iemand zolang geleefd met zo’n implantaat in afwachting van een harttransplantatie.

Een kunsthart wordt klassiek beschouwd als een tijdelijke oplossing in afwachting van een transplantatie, maar voor een aantal patiënten zou zo’n kunsthart weleens een definitieve oplossing kunnen worden.

Hier klikken om er meer over te vernemen.

ACTUAlitEIT
ZOEKERTJES
LAATSTE REACTIES
MEEST GEREAGEERD
MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dé referentie van de medische maandbladen

Tempo Medical bestaat al 35 jaar en is meer dan ooit de referentie als medisch maandmagazine in België, de bron bij uitstek voor wetenschappelijk diepgaande en nauwkeurige informatie met zoveel mogelijk bijdragen van Belgische specialisten en opinion leaders.
Tempo Today en wekelijkse best-of Tempo Weekend

De dagelijkse medische actualiteit voor Belgische artsen en apothekers. In real time op smartphone, tablet en pc om niets te moeten missen van de actualiteit.
Congressen alsof u er zelf bij was?

Dé site bij uitstek voor de beste momenten van Belgische en internationale medische congressen. U hoeft maar aan te klikken om te kunnen kijken naar exclusieve interviews met sprekers en nieuws over de meest interessante sessies.
Het tijdschrift ontworpen door Belgische experts voor Belgische experts

Up-to-date informatie en baanbrekend nieuws, Tempo Focus geeft u een gedetailleerd overzicht van de laatste nieuwigheden in de grote domeinen van de geneeskunde.
Powered by
MEDISQUARE NV

Adres: G. Demeylaan, 57 - 1160 Oudergem
Tel: +32 (0)2 352 07 80
Mail: info@vivactisbenelux.com
Btw: BE0889282241
WIE ZIJN WE?

Uitgevers- en communicatiebedrijf sedert 1982
Gespecialiseerd in de medische en farmaceutische sector
chevron-downarrow-up